React Native ile IOS ve Android Programlama – “Gerçek Native”

Ara - 07
2017

React Native ile IOS ve Android Programlama – “Gerçek Native”

Merhabalar, uzun zaman mobil programlama üzerine çalışmalar gerçekleştiriyoruz, başlangıçta uygulamalarımızı hybrid olarak geliştirmiştik. Fakat malumunuz ki belirli bir çevrim içi kullanıcı sayısı aşıldığında hybrid uygulamalarda yavaşlık gibi problemler baş gösteriyor. Bu gibi durumda Andorid uygulamalar için Android Studio IOS uygulamaları için ise Swift programı kullanıyoruz.

Geçtiğimiz gün Black Friday indiriminde udemy.com’da bir eğitim videosu dikkatimi çekti, hazır indirim fırsatıda var diyerek satın aldım ve eğitimi tamamladım, React Native gerçekten tam ihtiyacımız olan programdı, arkasına Facebook desteğini almış olan bu uygulama her ne kadar Hybrid görünüme sahip olsada gerçekten “Native” uygulama geliştirme imkanı tanıyor, üstelik arkasına Facebook desteğini alması nedeniyle diğer Hybrid uygulamalar gibi demode olacağını sanmamakla birlikte aksine dahada ileri bir seviyeye ulaşacağını düşünüyorum.

Bu bağlamda mobil projelerinizi daha hızlı gerçekleştirebilmeniz için size “React Native” uygulamasını önerebilirim, bu alanda Türkiye’de ki kısıtlı, belkide tek kaynak olan udemy.com şu linkteki dersi öneriyorum.